מתחתנים וחוסכים!


אפשר לעזור?

חתונה שלמה במחיר מיוחד / לי קל אירועים

כולם מספרים לכם שחתונה זה עסק יקר: לכל זוג חברים שתפנו, תמצאו סיפור מסמר שיער על העלויות הגבוהות שהיו להם בחתונה. אף אחד לא טורח להיזכר שעמדו בפניו עוד אלטרנטיבות ושאפשר היה להגיע לתוצאות דומות בפחות הוצאות.

נתחיל מלספר לכם מה הן מלכודות הדבש הנפוצות ביותר וכיצד ניתן ללקק את הדבש מבלי ליפול למלכודת. גם אם לא למדתם כלכלה, אתם ודאי מכירים את כלל ההיצע והביקוש: ככל שדבר מבוקש יותר, כך עלותו גבוהה יותר כך גם ארגון חתונה.

חתונה בקיץ? חורף?
נתחיל מתקופות השנה. החודש המבוקש ביותר לחתונה הוא ספטמבר. הסיבות מגוונות: הנופשים חוזרים מחו"ל, הסטודנטים בחופשה אחרי הבחינות ולפני שנה אקדמית נוספת, משפחות שאמורות להגיע לחתונה מחו"ל מעדיפות לבוא בצמוד לראש השנה, וכו"-לכן מחירי המקומות בספטמבר גבוהים במיוחד.

נכון, יש גם מקומות לחתונה בהם המחיר אחיד כל השנה: במקומות כאלה, בספטמבר רצון הבעלים להתגמש ולהוריד את המחיר-אפסי. עשו כל מה שביכולתכם על מנת לעקוף את ספטמבר. הרי הנופשים חזרו מחו"ל ליותר מחודש אחד והם יהיו כאן גם חודשיים אחרי. החופש של הסטודנטים הוא יותר מחודש. ולגבי האורחים מחו"ל, נחמד לבוא גם לקראת חנוכה או פסח, אז למה להתעקש על ראש השנה ?

יום החתונה שלנו: .
מבין ימי השבוע, היום המבוקש ביותר לחתונה הוא יום חמישי. ברוב המקומות לחתונה, יום חמישי עולה יותר מכל יום אחר. בעלי המקום דורשים גם מספר מינימום של האורחים שהוא מספר מקסימלי, גבוה יותר מאשר בכל יום אחר.

הטענה הרווחת לבחירת יום חמישי לחתונה היא שלמחרת לא עובדים ולכן אפשר להישאר לרקוד וליהנות עד שעות הבוקר . בתכל"ס, מה שקורה זה שביום שישי רק 40% מאוכלוסיית ישראל לא עובדים, על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה . ועל פי נתוני המידע הפרטי של כל נהג ישראלי, אין יום פקוק יותר בכבישי ישראל מאשר יום חמישי אחר הצהרים ( גם יום ראשון בבוקר, אבל זה פחות חשוב לענייננו) .

נכון שחלק מהאורחים יוכלו להישאר מאוחר, אבל כל האורחים, ללא יוצא מן הכלל, יגיעו לאירוע מאוחר, עייפים ועצבניים, בגלל עמידה בפקקים אינסופיים .

אז נכון שבעקרון החתונה יכולה להיגמר מאוחר יותר, אבל היא גם מתחילה מאוחר יותר- אז מה הועילו חתנינו בתקנתם ולמה לשלם על זה יותר? אז מה האלטרנטיבה? כל ערב אחר טוב באותה מידה. הרי החברים הטובים יישארו בכל מקרה, גם אם יצטרכו להודיע בעבודה שלמחרת יאחרו. הרי לא כל יום מתחתן חבר! 

התאריך המיוחד:
עוד מלכודת נפוצה לחתונה היא התאריך העגול. למשל, 09/09/09 או כל תאריך סימטרי אחר. הסיבה הנוספת לכך שלא כדאי לבחור בתאריך כזה, פרט לעלויות היותר גבוהות, היא העובדה שבחתונה ממוצעת של כ-350 איש מירב הסיכויים הם שלפחות עשרה אחוז מהאורחים יהיו מוזמנים באותו תאריך יפה לעוד חתונה.

לכן, עוד לפני שתתחילו לבדוק מי יגיע, קחו בחשבון שחלק יתלבטו ויצאו מוקדם או יגיעו מאוחר. אחרים פשוט לא יגיעו. הדרך הטובה ביותר לא להגיע להוצאות מיותרות היא לא להינעל על תאריך מוגדר: החליטו על תקופה מוגדרת, על חודש מסוים, אבל אל תתעקשו על תאריך שעשוי להיות בעייתי. 

מקום או קייטרינג לחתונה:
אספקט נוסף שיכול לעזור לכם לחסוך בהוצאות החתונה נובע מבחירת המקום. ככלל, מקום המוצע להשכרה ודורש בחירת קייטרינג בנפרד הוא תמיד יקר יותר ממקום שווה-ערך שמחזיק קייטרינג משלו.

נסו למצוא מקום להתחתן שמציע גם את האוכל שלו. אם המקום מוצא חן בעיניכם, בדקו את התפריט. אם האוכל לא נראה לכם או לא טעים דיו לטעמכם, חפשו מקום אחר. לא חסרות היום הצעות למקומות לחתונה, כך שסביר להניח שבסוף תמצאו את מבוקשכם גם מבלי להיכנס להוצאות- ענק. כשאתם משוחחים על התפריט, שימו לב אם התפריט הבסיסי מספק. יש מקומות המציעים מחיר אטרקטיבי, אבל התפריט הבסיסי כל- כך עלוב, עד שאין ברירה אלא להעשיר אותו. אז יסתבר שהגעתם לאותן עלויות כמו במקום יקר יותר- אז אנא
היזהרו.

המוזמנים:
עוד דבר שיש לשים אליו לב: יש לכם 250 אורחים לחתונה. תוך כדי חיפושים ושיטוט, מצאתם מקום מ-ד-ה-י-ם – רק מה? הוא מתאים ל-800 איש. אם תתעקשו עליו, תצטרכו- קרוב לודאי- לשלם על מינימום של 400 מנות. וגם אם הכסף נשפך אצלכם כמים בניאגרה (האמיתית, לא זאת שבשירותים...) עדיין האורחים שלכם ירגישו כאילו שחלק גדול מהאורחים לא הגיעו לחתונה.

גם שילמתם יותר וגם זה מרגיש עלוב- אז למה לכם? התאהבתם במקום ולא יכולים להתחתן בשום מקום אחר? אז מה הייתם עושים אם המקום היה נסגר בגלל בעיה בלתי צפויה? הייתם נשארים ברווקותכם לנצח? 
הדברים הקטנים:

לפני שאתם חותמים על החוזה במקום שבחרתם להתחתן, שימו לב לעוד מספר פרטים קטנים שעולים כסף גדול.

למשל, ברוב המקומות גובים כסף על תאורה. לפי הסכום שגובה גן אירועים ממוצע על תאורה של ערב אחד, אפשר לחשוב שהגן הספציפי הזה מימן את כל המחקרים של תומאס אלווה אדיסון להמצאת הנורה החשמלית...

פרט נוסף: הרבה מקומות לחתונה גובים כסף על ההגברה. ועוד: מחייבים אתכם מראש לשלם טיפ מוגדר למלצרים. לפני שאתם חותמים ומסתנוורים ממחיר סביר של המנה, עשו טובה לעצמכם, חברו את כל הסכומים שהזכרתי, חלקו למספר האורחים ותוסיפו את התוצאה למחיר המנה.

מתקשים בחישוב? צלצלו לחברת לי-קל אירועים וחתונות  ונעזור לכם לחשב. 

יש לכם עוד שאלות? רוצים לערוך חתונה במרכז? חתונה בשרון? בלי-קל אירועים תמצאו את כל המקומות המתאימים לכם באופן אישי, עשרים שנים של ניסיון ומאות ספקים מהמובילים בתחום, השירות ניתן ללא תשלום.

מזל טוב וחתונה מוצלחת!

לי-קל חתונות ואירועים.אפשר לעזור?


חתונה | ארגון חתונה | בר מצווה | בריתה | גן אירועים | מפיק חתונה | מתחתנים | חתן כלה | מדריך חתונה | מתחתנים 2018 | שירים לחתונה | חתונה בטבע | מבצעי קיץ וחורף | מידע לספקים | המלצות לחתונה | חתונה קטנה | רגע לפני |  גני אירועים | חתונה רפורמית | www.eru.co.il | 

כל הזכויות שמורות לקבוצת לי קל אירועים ©