חופה של פרפרים מתוך כתבה במעריב


אפשר לעזור?

חופה של פרפרים 

מתוך מעריב

עדי הגין
2/6/2005 23:32
 

מתחתנים? יש לנו כמה רעיונות מקורים בשבילכם, החל מהפרחת יונים וכלה בסיור גמלים. החוויה על אחריותכם. ובכל מקרה שתיהיה לכם חתונה מהמהמת .

החלטתם, בשעה טובה, להתחתן. אולם כבר יש, הטבעת נבחרה ונשארו רק כמה דברים קטנים לטפל בהם: שמלה, עיצוב שיער, חופה, זיקוקים ושלל אטרקציות מרהיבות. אם אתם רומנטיקנים וחובבי בעלי חיים מושבעים, יש לנו כמה הצעות מקוריות שיגרמו לאירוע להפוך לחוויה בלתי נשכחת: מהפרחת יונים בחופה ועד רכיבה על סוס לעבר השקיעה.

יונים לבנות כידוע הן סמל לטוהר, לשלום ולרומנטיקה. כיום גם אפשר להפריח
אותן מעל החופה, שנייה לאחר שהחתן מרסק את הכוס. אחת ממגדלות היונים שמספקת שרותי הפרחת יוניםבחתונות, מספרת כי היונים הלבנות שברשותה הן פשוט מדהימות ביופיין.

היא ובעלה מגדלים ומטפחים את היונים מהרגע שהן בוקעות מהביצה. לדבריה, הן גדלות בפיקוח וטרינרי הדוק, ואף לומדות איך לחיות ולשרוד בטבע כדי שיוכלו להתקיים בעצמן לאחר שהן עפות לחופש.

אגב, ביום החתונה גם היונים מתגנדרות, הן עוברות אמבטיה מיוחדת כדי שייראו במיטבן במהלך האירוע. שושי מספרת כי לפעמים החתן והכלה מפריחים את היונים לאחר החופה בעצמם. "יש ליונים נוכחות אדירה. הן חגות באוויר מסביב לחופה ועושות כמה הקפות לפני שהן ממשיכות הלאה".
אז אם חשקה נפשכם ביונים שיעטרו את השמים, התענוג עולה החל מ-800 ₪ למינימום 50 יונים. המחיר לא כולל אחריות במידה שהיונה תשאיר לכם "במתנה" לשלשת על הראש (למרות שטוענים שזה בכלל סימן למזל). 
 

פרפרים מנומנמים

מעופפים נוספים שאהובים על זוגות טריים הם הפרפרים. אילן בן – יוסף הוא אחד משני מגדלי הפרפרים היחידים בארץ שמספק את האטרקציה המרהיבה. בן יוסף מספר כי מדובר בתחום חדש בישראל, בעוד שבארה"ב, הגימיק הזה קיים כבר לפחות 20 שנים.

בן יוסף מגדל פרפרים ארץ – ישראליים מסוגי לבנין הכרוב, זנב הסנונית, דנאית ונימפית. כשהוא משחרר את הפרפרים הוא כמובן לא רץ לתפוס אותם בחזרה. מדובר בפרפרים בני יום, לכל היותר, יומיים, ובעצם הם מתחילים את חייהם בטבע מרגע הפרחתם בחתונה. "מדובר במוצר מתכלה", הוא מסביר, "גידול פרפרים הוא עסק לא זול, הם לא מוצר מדף כמו זיקוקים או בלונים". גודל הפרפרים נע בין חמש לעשרה סנטימטרים, ובתאורת לילה צבעי הפרפרים הם לבן, צהוב ובעיקר כתום.

לדבריו, הבעיה העיקרית עם הפרפרים היא הטיימינג של החתונות שנערכות בשעות הערב. "אלו פרפרי יום, ולכן צריך להרגיל אותם לעוף בחושך, כי בעיקרון הם ישנים בשעות האלו. עשינו הרבה ניסויים עד שהרגלנו אותם לעוף בלילה", מספר בן יוסף.

בן-יוסף מבטיח שהם לא מתעללים בפרפרים. "הם גדלים בתנאים טובים בחממה. כשהם הופכים לפרפר, הם נמצאים בבית רשת שהוא בגודל של חממה. בלילה שלפני האירוע מכניסים אותם לקופסא, כך שהם כלל לא מרגישים את הנסיעה לאתר החתונה". הוא מוסיף כי לאחרונה הביקוש לפרפרים גדול מן ההיצע.

מספר הפרפרים בהפרחה נע בין 100 ל-150 ומחיר החופש שלהם הוא קצת למעלה 1,000 ₪. הדיל לא כולל יעוץ התאמת צבעי השמלה לפרפר, וגם אין אחריות במידה והפרפרים נרדמים במהלך החופה.

דגים באקווריום 

קורה שוורץ, מפיקת אירועים ב-"לי קל אירועים", נתקלה במהלך 15 שנות עבודתה בבקשות מיוחדות של החתן והכלה בערב חתונתם. היא נזכרת במקרה אחד בו בני הזוג ביקשו להגיע לחופה רכובים על גמל. "חתונתם הייתה בטבע באזור הנגב ליד מאהל בדואי, כך שזו לא הייתה ממש בעיה", היא אומרת. אולם, עלות הובלת גמל לאזורים אחרים בארץ יכולה להגיע לדבריה, ל-1,000 דולר.

שוורץ מציינת שהאטרקציה הפופולארית ביותר היא הגעה לחופה בכרכרה רתומה לשני סוסים.

"הייתה פעם אופנה לקשט את השולחנות במעין קערת זכוכית עגולה שבה שוחים להם דגי זהב, אולם אנשים טענו שזה אכזרי מידי." מספרת שוורץ, " לדעתי, זה באמת יפה, אבל לא נראה לי שהדגים נהנו כל כך".

שוורץ זוכרת את אחד הלקוחות שלה שאהב מאד ציפורים וגידל אותן. בחתונה שלו הוא הציב את כלובי הציפורים בכניסה, במקום סידור פרחים. מלבד זאת יש את הקישוטים "הסטנדרטיים": בריכות נוי עם דגים, או גנים עם מאגרי מים ובהם צפרדעים, שקרקוריהם יוצרים מוזיקה מקורית.

אירוע נוסף ששוורץ משחזרת שייך לבני זוג שניהלו ביחד חנות מזון לחיות. לכל אחד מהם היה כלב והם מאד רצו שכלביהם האהובים יהיו נוכחים בחתונה. "התנגדתי לכך בכל תוקף. עם כל האהבה לכלבים הם יכלו להרוס את כל החופה. אם הם היו מתחילים לנבוח, זה היה הורס את כל האווירה".
   

חתונה בספארי 

אם אתם לא מסתפקים בשלל הרעיונות שהעלינו ואתם רוצים ללכת על כל הקופה, אז מה דעתכם על חתונה בסגנון הספארי ברמת גן?

שגית הורוביץ, דוברת הספארי, מספרת כי שתי חתונות נערכו עד כה בתחומי גן החיות. "אנחנו לא מפרסמים את הספארי כגן אירועים, אבל אם מגיעה אלינו בקשה אנחנו עורכים חתונות שלא עולות על 400 איש ובעלות אופי רגוע ושקט. אפשר גם לשים מוזיקה שקטה כדי לא להוציא את החיות משלוותן".

הורוביץ מספרת כי החתונה האחרונה התקיימה לפני כשנה. את החופה ערכו ליד מתחם הג"יראפות. במשך כל הטקס עמדו ארוכות הצוואר מעל החופה שימשו כעדות. שיר ההליכה לחופה היה, איך לא, מתוך הסרט "מלך האריות".

הורוביץ מסבירה כי קשה לערוך חתונה בספארי. "זה קצת מסובך, כי זה חייב להיות עם מפיק חתונות שיארגן את כל הפרטים. אנחנו מספקים את המקום ואת האטרקציות כמו נסיעה ברכבת הספארי. יש לנו המון אטרקציות שמתאימות יותר לבר מצווה ופחות לחתונה, לכן בסופו של דבר מי שרוצה להתחתן אצלנו חייב שרותי הפקה בנוסף".
 

ולסיכום:  כמובן שאפשר לחשוב על עוד הרבה מאד דרכים לשלב בעלי-חיים בערב השמח שלכם, למשל להלביש בבגדים נוחים ולבנים את חיית המחמד האהובה ולהפוך אותה לשושבינה. הרי אם היא נמצאת לצידכם רוב הזמן, למה שלא תזכה לראות אתכם גם בחופה. או אולי לאלף את החתול להגיש את הטבעות, כמו חתולו המחונן של רוברט דה נירו בסרט "פגוש את ההורים" (לא באמת ממולץ לעשות את זה). ובשביל הקלישאה האולטימטיבית: לשכור סוס לבן שייקח את החתן לחופה ובסוף הערב ישא את הזוג המאושר יחדיו אל עבר האופק.

עם זאת, למרות הרומנטיקה והרצון להיות עם חיית המחמד ברגע הגדול והמאושר -  וטרינר הבית שלנו, רפי קישון לא  ממליץ להביא את הכלב ובטח לא את החתול לחתונה.

 "אני סבור שהם לא יהנו שם האוכל אולי טעים, אבל הרעש ההמולה המוזיקה החזקה והדודות המפחידות עלולים לגרום לכלב למורא ולפחד", מפרט קישון. כמו כן בני הזוג עסוקים בהישרדות ואין להם בכלל זמן להקדיש לחיה האבודה והמפוחדת. הכלב, שלא יבין בוודאי את מהות הטקס, יאמר לעצמו: "רגע  רק כדי שהבעלים שלי יוכל לקיים יחסי מין באופן חופשי עם הבחורה המאופרת הזאת הוא צריך לעבור את כל הטקס הזה ועוד לשבור כוס בסוף? אצלנו הכלבים הכל יותר פשוט וברור".
 

מזל טוב!

רוצים לערוך חתונה בגינה? באתר לי קל אירועים

תוכלו לקבל מבצעים משתלמים לחתונה מיוחדת!אפשר לעזור?


חתונה | ארגון חתונה | בר מצווה | בריתה | גן אירועים | מפיק חתונה | מתחתנים | חתן כלה | מדריך חתונה | מתחתנים 2018 | שירים לחתונה | חתונה בטבע | מבצעי קיץ וחורף | מידע לספקים | המלצות לחתונה | חתונה קטנה | רגע לפני |  גני אירועים | חתונה רפורמית | www.eru.co.il | 

כל הזכויות שמורות לקבוצת לי קל אירועים ©