חתונה מיוחדת - מתוך ידיעות אחרונות.


אפשר לעזור?

החופה תיערך ליד כלוב הקופים.
חתונה ב: אולם אירועים או בגן אירועים ? הצחקתם אותם. הלהיט החדש בקרב זוגות צעירים: חופה במקום יוצא-דופן. בין האתרים המבוקשים: סמוך לחצר הדובים בספארי, לאור לפידים בבית-גוברין, בוואדי נידח בנגב ועל פסגת הר חרמון. בקרוב אצלכם

ראובן וייס - מתוך ידיעות אחרונות.

לפני כשלושה שבועות נישא כדורסלן הפועל ירושלים דורון שפר, בפעם השנייה. החתונה נערכה בכפר הנוקדים שבמדבר יהודה, אי-שם בין ערד למצדה. לצורך החתונה נסגר הכפר לשלושה ימים. האורחים, שהתבקשו להגיע לבושים לבן, צפו בחופה מול השקיעה, ישבו על כורסאות לבנות והמשיכו את החגיגה במשך סופשבוע שלם באווירת המדבר. "אווירה מדהימה של שאנטי אמיתי", הגדיר אחד המוזמנים.  שפר ואשתו הטרייה טליה אינם היחידים שביקשו להעניק צביון ייחודי ושונה לחתונתם.

דודו טופז נשא לאישה את רוני חן, אם בנו השלישי, בנוכחות כ-100 אורחים בבית-הכנסת העתיק על פסגת המצדה. השניים, אגב, התגרשו תוך זמן קצר, "עוד לפני שאחרוני האורחים הספיקו לרדת מההר", התלוצצה פעם הבדרנית ציפי שביט.

מנחה הטלוויזיה אברי גלעד ודוגמנית העבר והשחקנית חלי גולדנברג, שהספיקו אף הם להתגרש בינתיים, בחרו לערוך את חתונתם הייחודית בפארק השעשועים "הסופרלנד" בראשון-לציון. המוזמנים וילדיהם נהנו משימוש חופשי בכל המתקנים ומכיבוד שכלל צמר גפן מתוק. "זה בא מרצון לשמוח באמת", הסביר גלעד את המיקום יוצא-הדופן בראיון שנתן בעבר. "כל החתונות באולמות לא עושות את העבודה. זה לא שמחה, זה מפעל".

רוקדים עם זאבים
אבל מתברר שלא רק ידוענים דוגמת שפר, טופז וגלעד מאסו באולמות ובגני האירועים המסורתיים.  זוגות רבים מעוניינים להפוך את הערב החשוב בחייהם לחוויה יוצאת-דופן שתיערך במקום יוצא-דופן. "זוגות מגיעים אלינו לייעוץ ואומרים לנו שהחלום שלהם זה להתחתן במקום מיוחד", אומרת קורה שוורץ, מנהלת חברת לי קל אירועים, חברה העוסקת בייעוץ בארגון אירועים.
"אנחנו מייעצים להם איך ניתן להפוך את החלום למציאות בכמה שפחות כאבי בנק, ומחברים אותם לספקי השירותים שיתאימו להם ביותר מבחינת התפיסה והתקציב".

לדברי שוורץ, מקומות החתונה הייחודיים נעים מ"חתונה בפרדס ליד השוקת ברוח ארץ ישראל הישנה עם תפאורה של מריצות מלאות תפוזים ועד ל"חתונה לבנה" בחורף, בשלג, על פיסגת החרמון".  עד כמה מיוחדים יכולים להיות אתרי החתונה? מסתבר שהכל תלוי בדמיון. בחודש הבא תתקיים בספארי ברמת-גן חתונה גדולה ויוצאת-דופן. המוזמנים ייאספו מהכניסה ברכבת הספארי, ותוך כדי הנסיעה לאזור החופה יקבלו הסברים על בעלי-החיים שעל-פניהם הם חולפים בדרך.

החופה תיערך על גשרון עץ מוגבה, בצמוד למתחם הג"ירפות, אותן יוכלו האורחים גם להאכיל במהלך האירוע. שולחנות האוכל ימוקמו מול חצרות הדובים או הפילים. בספארי מספרים שזו החתונה השנייה שתיערך במקום. "החתונה הקודמת הייתה מאוד קטנה ומצומצמת", אומרים שם. "החתונה הקרובה היא למעשה הראשונה במתכונת רחבה של ממש". 

גם בגן החיות התנ"כי בירושלים נערכו כבר מספר חתונות. "החתונות שנערכו כאן היו יפהפיות ובעלות קסם מיוחד מאוד, אבל אלו לא חתונות שמתאימות לכל אחד", מסבירים בגן החיות. "אין כאן גן אירועים סגור. החתונות נערכות תחת כיפת השמיים, מה שמאפשר לערוך אירועים רק בחודשי הקיץ. בחודשים יולי-אוגוסט גן החיות נסגר בשעה 8 בערב, ולכן לא נערכים אירועים בחודשים האלה, כך שהחודשים הנותרים לעריכת חתונות הם יוני וספטמבר בלבד. גם אז אנחנו מקפידים שלא תהיה מוזיקה בעוצמה גבוהה מדי, בגלל החיות בגן. המקום כאן מתאים יותר לחתונות סולידיות, אירועים כמו חתונה שנייה או אירועים של יום שישי בצהריים".

אוכלים מול עתיקות
שוורץ מ"לי-קל" אינה מתקשה להיזכר באתרים יוצאי-דופן בהם מבקשים זוגות להינשא: "אחד הלהיטים האחרונים הוא טקס חתונה בפארק המיניאטורות "מיני ישראל", סמוך לקיבוץ נחשון, בין המבנים הקטנים, שמהווים אטרקציה לאורחים. זה מאוד נחמד, חתונה מסוג אחר".

לא פעם נפגשת שוורץ עם זוגות שרוצים להקים בעצמם את אתר החתונה. "יש כאלו שיבחרו חלקת יער בתולית, יש כאלו שיפנו לכיוון של חוף ים מוסדר או פראי, ויש מי שיחליטו לערוך את החופה בנקודה עם הנוף היפה ביותר בארץ, לדעתם. הבעיה במקומות האלה היא בעיקר הלוגיסטיקה מסביב. אירועים במקומות שאינם מוסדרים לאירועים כרוכים בקבלת אישורים ממכבי-אש, מהמשטרה, מהמועצה המקומית. צריך לדאוג לגנראטור עבור החשמל, לתאי שירותים, לבנות במה לריקודים, להכשיר מקומות חנייה לאורחים, לדאוג ליציאות חירום ומעברים לרכבי חירום ועוד. הדברים האלו כמובן גם מייקרים מאוד את הטקס. עלות חתונה כזאת מגיעה בדרך-כלל לכפליים ויותר מחתונה סטנדרטית".

אפשרות אחרת: חתונה בבית פרטי. "יש מישהי באזור המרכז שמשכירה את הווילה שלה לאירועים", מספרת שוורץ. "בחצר הווילה יש בריכה, שבתוכה בדרך-כלל נגמר האירוע, יש עצים, דשא. החדרים בווילה מרוהטים בסגנון שאנטי - שטיחים מזרחיים על הקירות, מזרנים על הרצפה, ספות נמוכות". מקום מלהיב נוסף שמציינת שוורץ הוא "המערה" בקיבוץ בית-גוברין. "מדובר במערה טבעית בתוך הר, שאירוע לילי בה לאור לפידים נראה כמו מיליון דולר", היא נפעמת. "היו גם חתונות לאור לפידים על אמת המים בקיסריה, או בגני קיסריה, מול העתיקות, החפירות והפסלים".

בין החתונות הייחודיות הזכורות לה במיוחד ישנה אחת שנערכה בשקיעה במדבר יהודה - "זה היה זוג מדריכים בבית-ספר שדה, שהביאו את כל האורחים למקום בג"יפים - ואחרת שנערכה בחורף, בחרמון. זו הייתה חתונה קטנה, אינטימית. כולם לבשו לבן בשלג, ישנו בנווה-אטי"ב ולמחרת בילו כל היום בספורט שלג באתר".

מתנשקים מול הוואדי
עופר הר-טוב מהחאן בארותיים שבנגב מספר שהחתונות שנערכות אצלם הן מיוחדות במינן. "אנחנו עורכים כאן מה שנקרא משתה חתונה, חגיגות חתונה שנפרשות על-פני יומיים. הן מתחילות ביום חמישי או שישי אחר-הצהריים ונמשכות עד למחרת אחר-הצהריים. טקס החופה נערך מול השקיעה באחד הוואדיות, ממש בסוף העולם. מסביב אין כלום. מדבר נטו. אחרי החופה חוזרים לחאן, שבנוי מחמר ובוץ, כמו המבנים הישנים במרוקו ובתימן. יש קבלת פנים מדהימה, אוהלי אירוח. המקום כולו לובש חגיגה. מוזיקה מדהימה ומסיבה שלא נגמרת. זה אירוע שלא שוכחים לעולם".

במקומות רבים זיהו את הטרנד המתגבש של ביקוש לחתונות באווירה שונה ונערכו במיוחד. בשמורת הטבע "נאות קדומים" ליד יער בן-שמן, המשחזרת את אורח החיים הקדום בארץ, הכשירו גינת אירועים חדשה לחתונות בסגנון תנ"כי. לאורך השביל המוביל לחופה משולבים פסוקים משיר השירים, והחופה עצמה ממוקמת על שפת בריכת מי גשמים טבעית, תחת עצי תומר, או מול גלגל אנטיליה, מתקן משוחזר להעלאת מים מתקופת התנ"ך.

"יש מי שמגדילים לעשות", אומרת שוורץ, "ומבקשים מהאורחים להשתתף אקטיבית בחתונה ולהגיע בתלבושות שיתאימו לרוח האירוע, כמו תלבושות מתקופת התנ"ך".

מזל טוב!אפשר לעזור?


חתונה | ארגון חתונה | בר מצווה | בריתה | גן אירועים | מפיק חתונה | מתחתנים | חתן כלה | מדריך חתונה | מתחתנים 2018 | שירים לחתונה | חתונה בטבע | מבצעי קיץ וחורף | מידע לספקים | המלצות לחתונה | חתונה קטנה | רגע לפני |  גני אירועים | חתונה רפורמית | www.eru.co.il | 

כל הזכויות שמורות לקבוצת לי קל אירועים ©